1043969_506199052768914_1842002989_n

Burma’da Mücahit öfke başladı, Mücahitler Müslümanlara baskı ve zulüm uygulayan Budist rahiplerin olduğu bölgeye saldırdı.

Bugün edinilen  bilgilerde, Burma’da Müslüman savaşçılar, Müslümanlara yönelik haksız yere baskı ve zulüm uygulayan Budist rahiplere karşı bir operasyon gerçekleştirdi.

Operasyonda sayı net bir şekilde belirtilmese de onlarca kişinin öldürüldüğü ve yüzlerce kişinin de yaralandığı bildiriliyor, Mücahitler Budistlerin yapmış olduğu vahşet ve katliamların intikamını almak için bu saldırının yapıldığını bildirdi.

Müslüman Mücahit gruplar tarafından yapılan saldırıda, Budist rahipler hedef alındı. Mücahitler tarafından yapılan açıklamaya göre, bu tip operasyonların artık devam edeceğini, Budist rahipleri Müslümanlara karşı işledikleri saldırı konusunda bu bir uyarı niteliğindedir ve devamı da gelecektir. şeklinde uyarılar yaptı.

Dünyaya seslerini duyuramayan, ellerindeki tüm imkanları kaybeden, toprakları, mal ve mülkleri gasp edilen müslümanlar çok zor şartlarda hayatlarını devam ettirmeye çalışmaktadırlar. Müslümanların dinlerini yaşamaları engellenmekte, ibadetleri yasaklanmaktadır. Bu halkları asimile etme çabaları baskı ve zorbalıkla sürdürülmektedir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here